E-transports

Elektrotransportlīdzeklis

Tāds transportlīdzeklis, kas pēc savas konstrukcijas kā vienīgo mehānisko dzinējspēku izmanto enerģiju no transportlīdzeklī glabātās elektroenerģijas vai dzinējspēka glabāšanas iekārtas (piemēram, akumulators, kondensators, spararats vai ģenerators).

 

 Velosipēds

Transportlīdzeklis, kas paredzēts braukšanai, izmantojot uz tā esošā cilvēka muskuļu spēku (izņemot invalīdu ratiņus). Velosipēds var būt aprīkots ar elektromotoru, kura jauda ir ne lielāka par 0,25 kW.

Ja velosipēds ir aprīkots ar elektromotoru, kura jauda pārsniedz 0.25 kW, tas var tikt kvalificēts kā mopēds, motocikls, kvadricikls vai tricikls. Attiecīgi, lai vadītu šādu transportlīdzekli ir nepieciešama atbilstošas kategorijas vadītāja apliecība.

Sīkāku iedalījumu skatīt zemāk ievietotajā tabulā.

 

Kategorija Transportlīdzekļa veids Maksimālā nominālā jauda Konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums Pašmasa
L1e Divriteņu mopēdi Nepārsniedz 4 kW Pārsniedz 25 km/h  bet nepārsniedz 45 km/h Nav ierobežojumu
L2e Trīsriteņu mopēdi
L3e Divriteņu solo motocikli   Lielāks par 45 km/h  
L4e Trīsriteņu motocikli (ar blakusvāģi)   Lielāks par 45 km/h  
L5e Tricikli (ar simetrisku riteņu izvietojumu)   Lielāks par 45 km/h  
L6e Četrriteņumopēdi Nepārsniedz 4 kW Nepārsniedz 45 km/h Nepārsniedz 350 kg (neieskaitot akumulatoru masu)
L7e Četrriteņu kvadricikli Nepārsniedz 15 kW   Nepārsniedz 400 kg (550 kg ja paredzēti kravu pārvadāšanai) – neieskaitot akumulatoru masu

    Pārējie elektromobiļi atkarībā no to pielietojuma iedalās (avots - Eiropas parlamenta un padomes regula (ES) 2018/858, 4.pants):  

M kategorija - Mehāniskie transportlīdzekļi, kas konstruēti un izgatavoti galvenokārt pasažieru un viņu bagāžas pārvadāšanai.
M1 M kategorijas mehāniskie transportlīdzekļi, kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir ne vairāk kā astoņas sēdvietas un nav paredzētas pasažieru stāvvietas, neatkarīgi no tā vai sēdvietu skaits ir ierobežots līdz transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai. 
M2 M kategorijas mehāniskie transportlīdzekļi, kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir vairāk nekā astoņas sēdvietas un kuru maksimālā masa nepārsniedz piecas tonnas, neatkarīgi no tā vai minētajos mēhāniskajos transportlīdzekļos ir paredzētas pasažieru stāvvietas.
M3 M kategorijas mehāniskie transportlīdzekļi, kuros papildus transportlīdzekļa vadītāja sēdvietai ir vairāk nekā astoņas sēdvietas un kuru maksimālā masa pārsniedz 5 tonnas, neatkarīgi no tā vai minētajos mehāniskajos ptransportlīdzekļos ir paredzētas pasažieru stāvvietas.

 

N kategorija - Mehāniskie transportlīdzekļi, kas konstruēti un izgatavoti galvenokārt kravu pārvadāšanai.
N1 N kategorijas mehāniskie transportlīdzekļi, kuru maksimālā masa nepārsniedz 3,5 tonnas.
N2 N kategorijas mehāniskie transportlīdzekļi, kuru maksimālā masa pārsniedz 3,5 tonnas, bet nepārsniedz 12 tonnas.
N3 N kategorijas mehāniskie transportlīdzekļi, kuru maksimālā masa pārsniedz 12 tonnas.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766