jaunumi

Novembrī MINI rūpnīca Oksfordā, Lielbritānijā sāks ražot elektroauto “MINI Cooper SE”.

Elektromobilis aprīkots ar jaunākās paaudzes akumulatoru, kas ar vienu uzlādi ļauj nobraukt 235 – 270 km. Akumulators pilnībā uzlādējams trīsarpus stundās, bet līdz 80% līmenim ātrās uzlādes stacijās tas pielādējams 35 minūtēs. Mašīnas 184 ZS motors ļauj sasniegt 150 km/h, uz 100 km tas tērē 16,8 – 14,8 kWh enerģijas.

MINI 60 gadu vēsturē šis ir pirmais pilnībā elektriskais modelis, taču BMW grupas klāstu tuvāko divu gadu laikā laikā kopumā papildinās vēl trīs jauni elektroauto – 2020.gadā Šeņjanā (Ķīnā) tiks sākta apvidus auto BMW iX3 ražošana, bet 2021.gadā Vācijas rūpnīcās sāksies krosoveru BMW iNEXT un sedanu BMW i4 montāža. Plānots, ka līdz 2023.gadam BMW elektrisko un hibrīdauto modeļu skaits sasniegs 25, un vairāk nekā puse no tiem būs elektromobiļi.

BMW norāda, ka koncerns ar 13% elektromobiļu tirgus daļu ir viens no līderiem Eiropā. Globālajā tirgū trešais populārākais elektroauto modelis ir BMW i3, kas zaudē vien “Nissan Leaf” un “Renault Zoe”. Latvijā BMW aizņem 10% elektromobiļu tirgus daļu un ir trešais populārākais elektroauto zīmols.

Latvijas satiksmē elektromobiļi jau vairākus gadus ir atšķirami pēc īpašām, vizuāli un tehnoloģiski atšķirīgām numura zīmēm. Tāpat elektroauto īpašnieki var, piemēram, pārvietoties pa sabiedriskā transporta joslām un bez maksas izmantot atsevišķas stāvvietas. Latvijā par šāda tipa mašīnām nav jāmaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, netiek piemērots arī vieglo automobiļu un motociklu nodoklis.

Saskaņā ar CSDD datiem Latvijā patlaban ir reģistrēti 725 elektroauto, taču tiek prognozēts, ka jau tuvākajos gados satiksmē esošo elektromobiļu skaits varētu palielināties straujāk nekā līdz šim. Lielā mērā to, protams, var saistīt ar ES pieņemto izmešu normu samazināšanu. Kā zināms, jau nākamgad būs jāsāk ievērot nosacījums, ka viena ražotāja visu modeļu vidējam CO2 emisiju līmenim ir jābūt vien 95 grami uz kilometru. Lai to izpildītu, autoražotāji ir nopietni pievērsušies elektromobiļu attīstībai.

Avots: Portāls TVNET https://www.tvnet.lv/6785356/elektriskais-mini-cooper-se-jau-drizuma-sasniegs-latviju

7.septembrī notika ikgadējais, ceturtais, elektromobiļu lietotāju Salidojums Bānīša svētkos Stāmerienā. Salidojumā piedalījās 14 elektromobiļu ekipāžas, t.sk., no Igaunijas. Dalībnieki atbrauca ar Tesla un Nissan Leaf dažādu modeļu, Nissan eNV200, BMW I3, Mitsubishi i-MiEV, Hyundai Ioniq Electric un Audi e-tron elektromobiļiem. Kā ierasts, Salidojuma dalībnieki baudīja svētku priekšnesumus un tirdziņa labumus, kā arī gan savstarpēji, gan apmeklētājiem pastāstīja par savu e-mobilitātes pieredzi.

Dažiem dalībniekiem Salidojums bija elektromobiļu Maratona „Elektromobiļu zinības skolām” noslēguma vieta. Maratona ietvaros Jelgavas un Rēzeknes tehnikumā, kā arī Malnavas koledžā tika nolasīta lekcija „Elektromobiļi”. Maršrutā Rīga - Jelgava - Rēzekne - Ludza - Kārsava - Alūksne - Stāmeriena Maratona dalībnieki tūrisma informācijas centrā Ludzā un Kārsavā, kā arī publiskajā pasākumā Alūksnē tikās ar pašvaldību darbiniekiem.

Maratona un Salidojuma rīkošanu atbalstīja Elektrum – AS „Latvenergo” elektroenerģijas un dabasgāzes tirdzniecības zīmols Baltijā.

Avots: http://www.bimab.lv/jaunumi/?id=62-elektromobilu-maratons-un-salidojums

"Honda" pašlaik notiekošajā Frankfurtes autoizstādē prezentējusi savu mazo sērijveida elektromobili "e" un nosaukusi tā cenu Vācija. Tirdzniecībā "Honda e" nonāks nākamā gada vasarā un maksās nedaudz lētāk par 30 tūkstošiem eiro.

"Honda e" bāzes versijas cena Vācijā, ņemot vērā vēl arī valsts subsīdijas, būs 29 470 eiro. Šis elektromobilis ir aprīkots ar 100 kW (136 ZS) motoru un spēj bez atkārtotas akumulatoru uzlādes nobraukt līdz 220 kilometru distanci.

Bagātīgāk aprīkota un jaudīgāka būs "Advance" versija ar 113 kW (154 ZS) elektromotoru. Šādā versijā "Honda e" maksās jau 32 470 eiro.

Salīdzinājumam – Vācijā "Honda CR-V" apvidnieks maksā no 28 990 eiro, bet tā hibrīda versija – no 32 790 eiro. Lētāks par "Honda e" ir tikai "Civic" hečbeks vai sedans.

Tāpat mazā "Honda e" cena ir salīdzināma ar VW prezentēto "ID.3" elektromobili, kas gan gabarītos ir krietni lielāks.

"Honda e" ir aprīkota ar 35,5 kWh akumulatoru komplektu, kas no nulles līdz 80% ir uzlādējams 30 minūtēs.

Avots: Delfi.lv https://www.delfi.lv/auto/modelu-jaunumi-testi/mazais-honda-e-elektromobilis-izradijies-dargaks-par-cr-v-apvidnieku.d?id=51452717

Rīgas Motormuzejā notikusi elektriskās rallijkrosa automašīnas Projekt E pasaules pirmizrāde. Šādi videi draudzīgi spēkrati 2020. gadā dosies trasē atsevišķos Eiropā notiekošajos Pasaules rallijkrosa čempionāta posmos.

Plānots, ka Projekt E darbinās 450kW (600zs) jaudīgs elektromotors ar 1100Nm griezes momentu, automašīna spēs attīstīt 240 km/h maksimālo ātrumu un elektriskais spēkrats izmantos STARD World RX Ford Fiesta šasiju. .

Oficiālā Projekt E automašīnas prezentācija Pasaules rallijkrosa čempionāta Latvijas posma ietvaros ir nozīmīgs solis šī autosporta veida attīstībā. Kā atzīst Projekt E izstrādātāji, šādas automašīnas palīdzēs īstenot FIA vīziju par elektrisko auto ieviešanu Pasaules rallijkrosa čempionātā.

 

"Volkswagen" (VW) aizsāk jaunu, videi draudzīgas mobilitātes ēru, Frankfurtes autoizstādē prezentējot pilnībā elektrisko "ID.3". Pirmais modelis no elektrisko automobiļu MEB produktu līnijas, kura ražošanā un arī ekspluatācijā ir novērsta kaitīgo CO2 izmešu rašanās.

Šīs sērijas modeļa sākumcena būs zem 30 000 eiro. Pateicoties konkurētspējīgam cenu diapazonam, ID.3 kļūs par masveida tirgum paredzētu elektroautomobili.

"ID.3 1st" īpašā versija, kura Latvijā tika piedāvāta tikai uz iepriekšpārdošanu un tika iztirgota mazāk nekā 24 stundu laikā, ir aprīkota ar 58 kWh akumulatoru, nodrošinot iespēju nobraukt līdz pat 420 kilometriem (WLTP).

Šīs sērijas masveida ražošanas versija vēlāk piedāvās arī mazākas ietilpības akumulatoru ar 45 kWh enerģiju un nobraukšanas distanci līdz 330 kilometriem, kā arī lielāku akumulatoru ar 77 kWh enerģiju un maksimālo 550 kilometru nobraukšanas distanci. Ar 100 kW lielu uzlādes jaudu "ID.3 1st" 30 minūtēs iespējams uzlādēt pietiekami, lai nobrauktu aptuveni 290 kilometrus (WLTP).

"ID.3" modeļa īpašniekiem VW piedāvās astoņu gadu garantiju akumulatoriem vai 160 000 kilometru nobraukuma garantiju. Lai arī pēc izmēriem jaunais modelis ir līdzīgs "Golf" modelim, "ID.3" interjers ir plašāks nekā jebkuram citam šīs kategorijas automobilim.

 
 

"ID.3" ir pirmais automobilis, kas radīts uz nesen izstrādātas modulāras elektroauto šasijas jeb MEB. Automobiļa piedziņa optimizēta ap akumulatoru, lai sasniegtu maksimāli nobraucamu distanci un vienlaikus saglabātu zemas izmaksas. "ID.3" elektriskā piedziņa galvenokārt sastāv no pastāvīgo magnētu sinhronā elektromotora, tostarp no elektrotehniskajām ierīcēm un ātrumkārbas, kas iestrādāta aizmugurējā asī. Augstsprieguma akumulators vietas taupīšanas nolūkos efektīvi novietots automobiļa grīdā, bet tādi papildmehānismi, kā gaisa kondicioniera kompresors vai stūres mehānisma balsts, iestrādāti automašīnas priekšpusē.

Dzinēja jauda aizmugurējai asij tiek novadīta ar viena ātruma pārnesumkārbu. Akumulatora izvietojums automašīnas grīdā pozitīvi ietekmē vadāmību, jo "ID.3" smaguma centrs atrodas ļoti zemu, līdzīgi kā sacīkšu auto. Tāpat "ID.3" raksturo ideāls svara sadalījums starp priekšējo un aizmugurējo asi. Apvienojumā ar standarta aizmugurējās ass piedziņu tiek sasniegta pirmšķirīga veiktspēja.

VW strādā arī pie augstsprieguma akumulatoru otrreizējas izmantošanas koncepta un slēgtā cikla pārstrādes konceptu izstrādes, lai garantētu no CO2 izmešiem brīvu automobili visā tā kalpošanas laikā.

"ID.3" ir tikpat garš, cik "Golf" modelis, taču, pateicoties tā īsākām pārkarēm, auto garenbāze ir lielāka, nekā jebkuram citam šīs kategorijas automobilim. Skaitļu izteiksmē tas nozīmē, ka četru durvju "ID.3" ir 4,2 metrus garš, 1,8 m plats un 1,55 m augsts, garenbāze ir 2,76 m, bet maksimālā kravnesība ir no 416 līdz 541 kg – atkarībā no automašīnas aprīkojuma. "ID.3" pagriešanās rādiuss arī ir tikai 10,2 metri. "ID.3 1st" piecas sēdvietas ir papildinātas ar bagāžas nodalījumu, kura ietilpība ir 385 litri.

Starp "ID.3" komforta un drošības funkcijām ir sadursmes novēršanas palīgsistēma "Front Assist", kas nodrošina ārkārtas bremzēšanu, tāpat arī gājēju uzraudzības sistēma "Pedestrian Monitoring", un atkārtotas sadursmes novēršanas sistēma "Multicollision brake". "Lane Assist" rūpējas par joslas saglabāšanu, bet "Side Assist" – par joslas maiņu. Parkojoties asistēs "Park Assist" un atpakaļskata kameras sistēma, bet ikdienas steigā automobiļa bez-atslēgas piekļuves sistēma. Automobiļa parkošanās sistēma "Park Distance Control" ar manevrēšanas bremzēšanu iekļauta standarta aprīkojumā. Skaņas sistēmu iespējams uzlabot ar "Beats", kas piedāvā koncertam līdzīgu skaņas atmosfēru, izmantojot astoņus skaļruņus un zemfrekvences skaļruni.

"ID.3 1st" tiks piedāvāts trīs fiksētās konfigurācijās. "ID.3 1st" versijas sākuma cena Latvijā būs zem 42 000 eiro. "ID.3 1st" piedziņu nodrošina elektromotors aizmugurējā asī, tas attīsta 150 kW jaudu un nodrošina 310 ņūtonmetru maksimālo griezes momentu. Maksimāli tāds spēj sasniegt 160 km/h.

"ID.3 1st" bāzes versijai ir energoefektīvs siltumsūknis, kas svarīgs aukstākiem klimatiskajiem apstākļiem, signalizācijas sistēma, navigācijas sistēma, DAB+ digitālais radio, sēdekļu un stūres apsilde, roku balsti priekšpusē, "Mode 2" uzlādes kabelis un 18 collu lietie diski.

"VW ID.3" ražošana Vācijā tiks uzsākta novembrī.

Raksta avots: Delfi.lv https://www.delfi.lv/auto/modelu-jaunumi-testi/vw-prezentejis-elektromobila-id3-serijveida-versiju.d?id=51448683 

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766