jaunumi

Volkswagen grupa (VW) strādā pie jaunas I.D. elektromobiļu sērijas, lai radītu bezizmešu auto segmentu 2020. gadā. Pirmie divi I.D. sērijas koncepti ir hečbeks un minivens un kā trešo VW šonedēļ Šanhajas auto izstādē prezentē pilnīgi elektrisku krosoveru, kas varētu konkurēt ar Tesla Model X.

VW I

Foto: Volkswagen

Volkswagen pārstāvji ir paziņojuši, ka viņu mērķis ir līdz nākamās desmitgades vidum novirzīt elektriskos transportlīdzekļus no attīstības stadijas līdz lielu apjomu sērijveida ražošanai.

Paredzams, ka I.D. sērijas elektromobiļi ar vienu uzlādi spēs veikt tādu attālumu, kā līdzvērtīga lieluma automobiļi ar benzīna motoru. I.D. sērijas krosovers ir četru durvju kupejas un paaugstinātas pārgājības automobiļa krustojums. Šis auto segments ir visātrāk augošais, jo klienti izvēlas braukšanas komfortu apvienot ar paaugstinātu sēdpozīciju.

Tāpat kā citi I.D. sērijas konceptauto, arī jaunais krosovers būs aprīkots ar autopilota funkciju, kuru varēs ieslēgt, nospiežot VW emblēmu stūres rata centrā. Šajā režīmā stūre iebīdīsies priekšējā panelī, un automašīnas vadība tiks nodrošināta, izmantojot lāzera un ultraskaņas skenerus, radaru sensorus un kameras.

Pagaidām gan Vācijas auto ražotājs nav atklājis elektriskā krosovera nosaukumu. Runājot par cenu, VW ir apņēmies, ka I.D. sērijas modeļi maksās tikpat cik līdzvērtīgi auto ar dīzeļdzinējiem.

Volkswagen I.D. modeļu sērijveida ražošana varētu sākties pēc 2020. gada. Zīmola mērķis ir līdz 2025. gadam pārdot 1 miljonu elektrisko automašīnu gadā, kas varētu kļūt par stūrakmeni, lai auto industrija pārietu uz bezizmešu transportlīdzekļiem. Papildus veicinošais faktors ir arvien stingrākie izmešu noteikumi iekšdedzes motoriem.  

Avots: http://europe.autonews.com/article/20170412/ANE/170419938/vw-will-unveil-first-electric-crossover-in-tesla-challenge

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766