jaunumi

bilde

Saskaņā ar 2016. gada 11. aprīlī noslēgto vienošanos par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta Nr. 4.4.1.0/16/I/001 “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, CSDD veic nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla izveidošanu, kas nodrošinātu, ka elektromobiļus ir iespējams pilnvērtīgi izmantot līdzvērtīgi tradicionālajiem iekšdedzes motoru transportlīdzekļiem, neuztraucoties par attālumu ierobežojumiem. Uzlādes staciju tīkla izveidošana paredzēta vairākos posmos, uzstādot elektromobiļu uzlādes stacijas gan uz valsts galvenajiem autoceļiem (TEN-T ceļiem) vai tiešā to tuvumā, gan uz TEN-T ceļus savienojošiem reģionālajiem ceļiem un apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu virs 5000.

Projekta īstenošanas pirmajā posmā paredzēts izveidot 70 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas un šobrīd tuvojās beigām uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbībai nepieciešamo elektropieslēgumu izbūves būvprojektu izstrāde, ko veic iepirkumu procedūras rezultātā izvēlēti uzņēmumi – SIA “Kvēle”, SIA “Daina EL” un SIA “ELKO”.  Pēc būvprojektu izstrādes plānots uzsākt iepirkumu procedūru par uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbības nodrošināšanai nepieciešamo elektropieslēgumu izbūvi. Ja darbi ies kā plānots, tad pirmās 30 uzlādes stacijas varētu tikt uzstādītas šī gada rudenī un 2018. gada pavasarī vēl 40 uzlādes stacijas uz valsts galvenajiem autoceļiem un lielākajās apdzīvotajās vietās.

Projekta realizācijas ietvaros tiek veikts pētījums par nacionālā uzlādes tīkla otrā posma uzlādes staciju uzstādīšanas vietu noteikšanu, ko veic uzņēmums SIA “PricewaterhouseCoopers”. Pētījuma laikā ir izstrādāta karte ar potenciālajām ātrās uzlādes staciju atrašanās vietām un to skaitu reģionālo ceļu tīklā un lielākajās apdzīvotās vietās, izvērtējot iedzīvotāju blīvumu, satiksmes intensitāti u.c. Katrā potenciālajā vietā, kur jāatrodas uzlādes stacijām tiks noteiktas vismaz 2 alternatīvas, no kurām tiks izvēlēts labākais variants, izvērtējot vietas gan no klientu ērtību, gan no izbūves izmaksu viedokļa.  

Rezultātā pirmā un otrā posma elektromobiļu ātro uzlādes staciju izvietojums Latvijā ļaus attīstīties transporta sistēmai, kas atbilstu Eiropas transporta politikas izvirzītajiem mērķiem - paaugstināt konkurētspēju un nodrošinātu augstas kvalitātes mobilitātes pakalpojumus, vienlaicīgi efektīvāk izmantojot resursus.

Kopumā ERAF līdzfinansēto projektu paredzēts īstenot līdz 2021. gada janvārim. 

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766