jaunumi

2017. gada 23. maijā pie i/c Olimpia norisinājās “Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība”, “Rīgas tūrisma attīstības birojs” un “Nissan Nordic Europe” organizētais Elektrisko transportlīdzekļu salidojums, kurā tika pārstāvēti elektromobiļi un elektriskie velosipēdi. Ar elektromobilitātes attīstības plāniem gan Rīgas pilsētā, gan Latvijā kopumā iepazīstināja Rīgas domes un CSDD pārstāvji, savukārt salidojuma dalībnieki dalījās elektromobiļu lietošanas pieredzē. Jāpiezīmē, ka  šogad Salidojumā piedalījās ne tikai uzņēmumu pārstāvji ar saviem elektromobiļiem, bet arī privātpersonas, kas iegādājušās lietotus elektromobiļus ikdienas vajadzībām. 

1 EM pie ic Olimpia

Elektromobiļi pie i/c Olimpia 

Pēc elektrisko transportlīdzekļu  salidojuma tika dots starts elektromobiļu maratonam maršrutā Rīga - Ērgļi - Skrīveri – Rīga, kurā piedalījās sešas elektriskās automašīnas. Maratona mērķis ir parādīt, ka elektromobiļus var izmantot ne tikai pilsētas vidē, bet arī garāku distanču veikšanai.

Maratona laikā tika apmeklētas vairākas skolas un uzņēmumi, kā arī tika organizētas tikšanās ar pašvaldību pārstāvjiem, kuru laikā elektromobiļu lietotāji informēja par elektromobiļu izmantošanas priekšrocībām un dalījās ekspluatācijas pieredzē. Skolēni un pieaugušie ar lielu interesi aplūkoja elektromobiļus un interesējās par to lietošanas īpatnībām. Pirmās dienas elektromobiļu maratona maršruts noslēdzās Ērgļos, ar uzlādes punkta atklāšanu pie viesnīcas “Ērgļi”. 

3 viesnīca Ērgļi

Uzlādes punkta atklāšana, pie viesnīcas “Ērgļi”

Otrā maratona dienā dalībnieki viesojās Madlienas vidusskolā un Skrīveros,  lai apmeklētu Skrīveru pārtikas kombinātu un Andreja Upīša Skrīveru vidusskolu, kur skolēni dalījās ar savām zināšanām par elektromobilitāti un iztaujāja maratona dalībniekus par elektromobiļu lietošanas pieredzi. 

5 A.Upisa Skriveru vidusskola

Iepazīstināšana ar elektromobiļiem un lietotāju prezentācijas Andreja Upīša Skrīveru vidusskolā

Elektromobiļu maratons noslēdzās pie viesnīcas “Klidziņa”, kur maratona laikā tika atklāts otrs uzlādes punkts, kas ļauj elektromobiļus papildināt ar enerģiju to stāvēšanas laikā, kamēr braucēji atpūšas vai ietur maltīti. Visās vietās, kas tika apmeklētas elektromobiļu maratona laikā, cilvēki ar lielu interesi aplūkoja elektromobiļus un, pēc dalībnieku pieredzes stāstiem, sāka diskutēt par to kā mainīsies viņu ikdiena, kad arvien vairāk tiks izmantoti elektriskie transportlīdzekļi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766