jaunumi

Frankfurtes tradicionālā auto izstāde – Frankfurtes autošovs, kurā reizi divos gados tiek prezentēti jauni modeļi un konceptauto, ir noslēdzies. Aplūkojot izstādes eksponātus, ir redzams, ka šogad svarīgu lomu ieņem tieši elektriskie transportlīdzekļi, kas skaidri norāda auto ražotāju ceļu uz bezizmešu transportu.  

Franču auto ražotājs “Renault” izstrādājis konceptauto “Symbioz”, kas parāda vīziju par transportlīdzekļiem nākotnē. Iepazīstoties ar šādu auto, ir noprotams, ka automašīnas spēs tiešsaitē savienoties ar apkārt esošo infrastruktūru. Šis elektromobilis ir aprīkots ar induktīvo uzlādes sistēmu, kas akumulatoru uzpildi padara nemanāmu. Elektromotors ļauj paātrināties no 0 līdz 100 km/h mazāk kā 6 sekundēs, bet akumulatora baterija nodrošina iespēju veikt līdz pat 500 km garu distanci.

Renault frankfurte

Avots: media.group.renault.com

Vācu auto ražotājs “Volkswagen” demonstrē “I.D.” sērijas konceptauto modeļus, starp kuriem ir arī pilnībā elektrisks krosovers “Crozz II”, kas ir aprīkots ar diviem elektromotoriem, kas ļauj elektriskajam pilnpiedziņas krosoveram ieskrieties līdz pat 180 km/h un tā akumulatora baterijas nodrošinās iespēju veikt līdz pat 500 km ar vienu uzlādi. Paredzams, ka auto akumulatorus līdz 80% no to kapacitātes varēs uzpildīt 30 minūšu laikā, izmantojot ātrās uzlādes iekārtu. Šim modelim būs pieejama arī “autopilota” funkcija.

volkswagen ID frankfurte

Avots: vokswagen-media-services.com

BMW Frankfurtes autošovā demonstrē elektromobiļa prototipu “i Vision Dynamic”, ar kuru būs iespējams braukt ātrāk par 200 km/h, bet ieskrieties no 0 līdz 100 km/h būs iespējams 4 sekundēs. Akumulatora baterija bez atkārtotas uzlādes spēs nodrošināt nobraukumu līdz pat 600 km. Šis konceptauto aizpilda nišu starp esošajiem modeļiem “i3” un “i8”. Tāpat BMW paziņojis, ka līdz 2025. gadam piedāvājumā būs 12 elektromobiļu modeļi.

BMW i Vision Dynamic frankfurte

Avots: press.bmwgroup.com

Frankfurtes autošovā tika prezentēts arī atjaunotais elektromobilis BMW i3, kas tagad pieejams sportiskā versijā  “i3s”. Elektromotora jauda šim modelim ir 184 Zs un griezes moments 270 Nm, kas ir par 14 Zs un 20 Nm vairāk nekā standarta versijas BMW i3. No 0 līdz 100 km/h elektromobiļa sportiskā versija spēs paātrināties 6.9 sekundēs, bet tā maksimālais ātrums būs 160 km/h. Papildus BMW “i3s” aprīkots ar 20 collu riteņiem, kā arī tie ir par 20 mm platāki nekā standarta versijai, aizmugurējai riteņu asij ir par 40 mm garāka šķērsbāze, auto klīrens ir pazemināts par 10 mm, uzstādītas citas balstiekārtas atsperes, amortizatori un šķērsstabilizatora atsaites, kā arī agresīvāka izskata buferi. Akumulatora baterija šim elektromobilim nodrošinās iespēju veikt līdz pat 200 km garu distanci ar vienu uzlādi.

bmw i3 frankfurte

Avots: press.bmwgroup.com

Šajā izstādē pirmizrādi piedzīvoja “Mini Electric”, pie kura dizaina izstrādes piedalījās arī BMW. Pirmo ar elektrību darbināmo “Mini” plānots sākt ražot 2019. gadā, jo šāda izmēra auto ir atbilstošs, lai to varētu ērti izmantot pilsētās. Mini Electric elektromobiļa dizains balstīts uz trīs durvju Mini modeli.

mini electric concep frankfurte

Avots: press.bmwgroup.com

“Mercedes-Benz” Frankfurtes auto šovā atklājot konceptauto modeli EQA, iezīmē elektromobiļu segmentu un, lai gan par tehniskajiem parametriem informācija ir skopa, tiek norādīts, ka auto ir aprīkots ar pilnpiedziņas sistēmu un spēj nobraukt apmēram 400 km ar vienu uzlādi. “Mercedes-Benz” līdz 2022. gadam pilnīgi visiem modeļiem grasās piedāvāt elektrisko dzinēju versijas. Tāpat tiek ziņots, ka līdz 2020. gadam – automašīnas “Smart” tiks ražotas tikai kā elektromobiļi un vairs nebūs nopērkamas ar iekšdedzes dzinējiem.

mercedes benz eqa frankfurte

Avots: mercedes-benz.com

Atskatoties uz Frankfurtes auto šovā demonstrētajiem auto ir skaidrs, ka šogad viens no izstādes virzieniem bija videi draudzīgi transportlīdzekļi. Kontekstā ar to, ka Francija, Lielbritānija un citas valstis ir izteikušas vēlmi nākotnē ieviest aizliegumu pārdot jaunas automašīnas ar iekšdedzes dzinējiem, var secināt, ka arī automašīnu ražotāji strādā pie tā, lai būtu gatavi šādam solim. 

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766