jaunumi

Amerikas Savienotajās valstīs prezentēts elektrisks kravas auto Tesla Semi, kam ražotājs norāda līdz pat 500 jūdžu, jeb 805 km lielu nobraukumu ar pilnībā uzlādētu akumulatora bateriju. Tāpat tiek minēts, ka speciālos ātrās uzlādes punktos, Tesla Semi kravas auto trīsdesmit minūšu laikā būs iespējams ielādēt nepieciešamo enerģijas daudzumu, lai nobrauktu 400 jūdzes, jeb 640 km lielu attālumu. 

Semi Front 34 Blue min

Foto: teslarati.com

Šīs kravas automašīnas tehniskā informācija nav detalizēti izklāstīta, bet ir norādīts, ka tā  aprīkota ar četriem elektromotoriem un no 0 līdz 60 jūdzēm/stundā, jeb aptuveni 100 km/h bez kravas spēj ieskrieties 5 sekundēs, bet ar pilnu kravu nepieciešamas 20 sekundes. Šāds rezultāts ir ievērojami labāks, nekā līdzvērtīgām kravas automašīnām ar iekšdedzes motoru. Ražotājs uzsver arī gaisa pretestības koeficientu, ko elektriskajai kravas automašīnai izdevies samazināt līdz pat 0,36 kamēr šobrīd biežāk izmantojamajām kravas automašīnām ar iekšdedzes motoru, gaisa pretestības koeficients svārstās no 0,65-0,70. 

Tesla Semi kravas automašīnā vadītāja sēdvieta atrodas pa vidu un ir aprīkota ar diviem skārienjūtīgiem ekrāniem, kuros redzama informācija no atpakaļskata  kamerām un citām braukšanas asistenta funkcijām.  Elektriskai kravas automašīnai ir arī autopilota funkcija, kas pārvietoties pa auto maģistrālēm kravas automašīnām ļauj vienai aiz otras, kad vienai vadošajai kravas automašīnai seko citas elektriskās kravas automašīnas.

Avots: https://www.teslarati.com/

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766