jaunumi

"Mazda" Tokijas autoizstādē prezentējusi savu pirmo sērijveida elektromobili – "MX-30" apvidnieku. Jaunajam automobilim ir šauras aizmugurējās durvis, kas veras pretējā virzienā priekšējām un ir ieturētas līdzīgā stilā kā 2000. gadu sportiskajam modelim "RX-8". 

"Mazda MX-30" gabarītu ziņā ir salīdzināms ar "CX-3" apvidnieku. Elektromobilis ir aprīkots ar 143 zirgspēku jaudīgu motoru un akumulatora komplektu, kā energoietilpība ir tikai 35,5 kWh (mazāk nekā, piemēram, "Nissan Leaf").

Ražotājs sola, ka tas ļaus ar pilnu uzlādi nobraukt līdz 200 kilometru distanci, kas, pēc "Mazda" pārstāvju domām, "ievērojami pārsniedz eiropiešu dienā vidēji nobrauktos 48 kilometrus".

Neskatoties uz šaurajām aizmugurējām durvīm, "Mazda" apgalvo, ka pasažieriem otrajā sēdekļu rindā būs viegli iekāpt un izkāpt. "MX-30" elektromobiļa apdarē izmantoti tikai ekoloģiski materiāli, otrreizēji pārstrādāts korķakoks un pārstrādāts polietilēns, kā tekstūra ir līdzīga audumam.

"Mazda MX-30" elektromobiļa audio sistēmas skaļruņos tiks atskaņots tradicionāla iekšdedzes dzinēja skanējums. Šis elektromobilis tirdzniecībā nonāks 2020. gadā, turklāt to iepriekšpasūtināt pie Eiropas dīleriem varot jau tagad.

Avots: Delfi.lv https://www.delfi.lv/auto/modelu-jaunumi-testi/mazda-prezentejusi-savu-pirmo-serijveida-elektromobili-mx-30.d?id=51574021

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766