jaunumi

bilde

Saskaņā ar 2016. gada 11. aprīlī noslēgto vienošanos par Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta Nr. 4.4.1.0/16/I/001 “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) veic nacionālā līmeņa uzlādes staciju tīkla izveidošanu.

Patlaban autovadītājiem Latvijā ir pieejamas 110 elektromobiļu ātrās uzlādes stacijas, kuras uzstādītas ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros. CSDD uzdevums ir nodrošināt “e-mobi” uzlādes staciju tīkla darbību, lai ikviens elektromobiļu lietotājs varētu izmantot augstas kvalitātes uzlādes pakalpojumu, kas dod iespēju brīvi un ērti pārvietoties pa visu valsti.  

ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros uzstādīto uzlādes staciju izmantošanas apjoms pieaug. Ja pērn dienā tika veiktas 46 uzlādes, tad šogad to skaits ir palielinājies līdz 69 uzlādēm dienā. Tāpat palielinās arī Latvijā reģistrēto elektromobiļu skaits. 2021. gada maija beigās Latvijas elektroautomobiļu parks sasniedza 1534 vienības, kas ir par 24% vairāk nekā 2020. gada beigās.

Atbilstoši ERAF projekta plānam, patlaban ir noslēgusies 29 elektromobiļu ātrās uzlādes staciju uzstādīšanas vietu un to darbības nodrošināšanai nepieciešamo elektropieslēgumu būvprojektu izstrāde. Šo jauno elektromobiļu ātrās uzlādes staciju uzstādīšanas vietu izbūvi plānots uzsākt šī gada jūnijā, lai līdz 2021. gada beigām autovadītājiem būtu pieejams visas ERAF projektā plānotās 139 uzlādes stacijas.

Informācija par pieejamajām uzlādes stacijām atrodama: http://portal.e-mobi.lv/lv/sakumlapa . Klientu atbalstam darbojas informatīvie tālruņi: 1859 un 22001859, kā arī e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766