jaunumi

Tesla radītie elektroauto pēdējā laikā bijuši vieni no vislabāk tirgotajiem auto savās klasēs, taču “Model 3” tirdzniecības rādītāji Vācijā septembra mēnesī radīs satraukumu vietējo autoražotāju vadītājos.

Kā liecina Vācijas federālo iestāžu apkopotā statistika, “Model 3” septembrī tika pārdots vairāk nekā Audi, BMW un Mercedes konkurenti, proti, “A4”, “3. sērija” un “C-klase”. Turklāt “Model 3” pārdošanas rādītāji pārspēja ne tikai katru no minētajiem trim konkurentiem atsevišķi, bet arī visus trīs kopā ņemtus.

 

Septembrī Vācijā kopā tika pārdoti apmēram 6100 A4/3. sērijas/C-klases eksemplāru, savukārt “Model 3” gadījumā tika pārdoti 6800 mašīnas. Tesla elektroauto pārdošanas rādītājos bija līdzvērtīgs mūžam populārajam “Golf”, kas ir krietni mazāka un arī lētāka mašīna nekā vācu premium klases sedani.

Tesla gadījumā mašīnu pārdošanas apjomu nopietni var ietekmēt piegādes, jo pagaidām mašīnas uz vietas Eiropā vēl netiek ražotas. Iespējams, ka augusta beigās/septembrī bijusi apjomīga piegāde, kas krietni palielinājis pārdoto mašīnu skaitu. Domājams, ka gada griezumā “Model 3” pagaidām nespēs izkonkurēt savus vācu sāncenšus. Sliktās ziņas visiem vācu autoražotājiem ir, ka drīz sāks strādāt Tesla rūpnīca Berlīnes pievārtē, līdz ar to mašīnas tiks saliktas uz vietas, tik ilgi nebūs jāgaida piegādes un iespējama arī cenu samazināšanās mazāku loģistikas izmaksu dēļ. Vācu ražotāji gan apzinās, ka Tesla ir nopietns konkurents, Volkswagen koncerna vadītājam Herbertam Dīzam uzsverot nepieciešamību uzlabot “VW” rūpnīcu efektivitāti, lai tās spētu konkurēt ar “Tesla”.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766