jaunumi

Kā liecina francūžu autoražotāja Peugeot veiktās aptaujas dati, 40 procenti vecāku Lielbritānijā vēlas, lai viņu bērni autovadīšanas iemaņas apgūtu ar elektroauto. Kopumā aptaujā piedalījās 1200 cilvēku. Peugeot šī sava pētījuma rezultātus izziņoja pēc tam, kad Lielbritānijā fiksēts kārtējais elektroauto pārdošanas rekords – septembrī tur reģistrēti vairāk nekā 32 tūkstoši elektroauto.

Katrs ceturtais aptaujātais atklājis, ka viņu bērni regulāri aicina vecākus atteikties no mašīnām ar iekšdedzes dzinēju un pāriet uz elektroauto. Peugeot šo visu nedarīja tāpat vien – autoražotājs noorganizēja braukšanas stundu pusaudžiem, lai viņiem demonstrētu, kā ir braukt ar elektroauto. Jaunieši tika apmācīti veikt pamatdarbības, piemēram, braukšanas uzsākšanu un apstāšanos, tāpat viņiem tika doti padomi elektroauto lietošanā, piemēram, kā braukt efektīvi un taupīt enerģiju.

 

Pēc apmācībām bērni un viņu vecāki aizvadīja 6 apļus garas sacensības pa īpaši sagatavotu ceļa posmu, lai redzētu, kurš sataupīs vairāk enerģijas. Bērni uzvarēja, sataupot pat uz pusi vairāk elektrības nekā viņu senči.

Peugeot pārstāvji skaidro, ka šāda veida pētījums liecina par sabiedrības vēlmi pamazām pāriet uz elektroauto, vienlaikus ar šādu praktisko nodarbību jaunajai paaudzei demonstrējot, kādi ir elektroauto ieguvumi ikdienas dzīvē.

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766