jaunumi

Vācu autoražotāja BMW M divīzija pamazām gatavo savu pirmo elektroauto un notiek dažādi izmēģinājumi – šobrīd aktuālie “i4 M50” un “iX M60” ir ar M simboliku, taču tie nav uzskatāmi par pilnvērtīgiem M modeļiem. M divīzijas pārstāvji apstiprinājuši, ka pirmais pilnībā elektriskais modelis no viņiem tuvojas, bet testos šobrīd tiek izmēģināts prototips ar četriem elektromotoriem.

Prototipa pamatā ir iepriekš pieminētais “i4 M50” modelis, savukārt katram ritenim ir savs elektromotors. Tas, protams, nodrošina pilnpiedziņu, savukārt M pārstāvji norāda, ka tas sniedz “līdz šim nepieredzētu sniegumu un braukšanas pieredzi”. Šobrīd dažādu specialitāšu inženieri testē, kā darbojas tehnika un arī tai paredzētā programmatūra, attīstot pirmo pilnībā elektrisko M automašīnu.

 

BMW skaidro, ka elektromotora tūlītējā reakcija uz gāzes pedāļa izmaiņām ir ļoti nozīmīga tieši augstas veiktspējas mašīnās. Jaudas sadalījumu šajā gadījumā kontrolē mašīnas centrālais borta dators, kas saņem informāciju par gāzes pedāļa pozīciju, stūrēšanas leņķi, gravitācijas slodzēm, katra riteņa griešanās ātrumu, kā arī daudz citas informācijas. Dators milisekunžu laikā izrēķina jaudas sadalījumu starp elektromotoriem un signāls pēc tam tiek padots atpakaļ uz elektromotoriem, kuri jau veic savu darbu.

BMW šo sistēmu jau testējuši datorsimulācijās, taču izmēģinājumi uz ceļa ļaus gūt pilnvērtīgu priekšstatu, kā viss funkcionē. Uzņēmuma pārstāvji skaidro, ka arī nākotnē M divīzijas mašīnas saglabās sev raksturīgās gaitas īpašības, taču elektriskās piedziņas iespējas to ļaus pacelt citā līmenī – jau pirmajos kilometros BMW testu braucēji līkumos spēja sasniegt ievērojami lielāku ātrumu nekā parastās M mašīnas. Tas attiecas arī uz lietainiem vai slideniem ceļiem.

Mašīnai nav tendence uz nepietiekamu pagriežamību jeb “understeer”, jo aizmugurējā ārējā riteņa elektromotors līkumā sniedz papildus griezes momentu, reaģējot uz stūres leņķi. Piemēram, griežot labajā līkumā, kreisā aizmugurējā riteņa elektromotors sniegs lielāku griezes momentu un mašīna paklausīgāk iegriezīs līkumā. Kreisajā līkumā būs otrādi.

BMW M divīzija pagaidām nav izziņojusi, kad varam gaidīt pirmo elektrisko modeli no viņiem, taču skaidrs, ka tas straujiem soļiem tuvojas.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766