jaunumi

Caterpillar jeb vienkārši CAT ir viens no vadošajiem smagās un industriālās tehnikas ražotājiem pasaulē. Tagad uzņēmums publicējis video, paziņojot, ka veiksmīgi noslēgušies elektriska kalnrūpniecības kravas auto testi. Izmēģināto transportlīdzekli sauc “Cat 793 AC Electric Drive” un tas tika pārbaudīts karjerā Arizonas štatā.

 

Kā faktiski visi mūsdienu elektriskie transportlīdzekļi, elektrību šis auto uzkrāj litija jonu baterijās, savukārt tajā iespējams iekraut 360 tonnas materiālu. Pagaidām CAT nav atklājis, cik elektrības var ielādēt baterijās, taču varam būt droši, ka energoietilpība ir milzīga. Ražotāja pārstāvji norāda, ka transportlīdzeklis var strādāt 8 stundas ar vienu uzlādi, savukārt pilnīgai uzlādei nepieciešamas divas stundas. 

Pirmoreiz šāds kravas auto tika izziņots 2021. gadā un tā ir daļa no CAT centieniem samazināt kaitīgos izmešus kalnrūpniecībā. Uzņēmums uzskata, ka elektriskās mašīnas būs izdevīgākas arī ilgtermiņā, jo tām nepieciešamas retākas apkopes un enerģijas izmaksas ir zemākas.

Video demonstrācija notika 7 kilometru garā testu trasē, kas izvietota karjera teritorijā. Tur “Cat 793 AC Electric Drive” sasniedza maksimālo ātrumu 60km/h, kā arī pievarēja kalnu ar 10 procentu slīpumu, saglabājot ātrumu 12km/h. Braucot lejā no līdzīga slīpuma nogāzes, darbojās rekuperācijas sistēma un mašīna atguva daļu elektrības. Eksperti norāda, ka šie skaitļi ir aptuveni vienādi ar parasto dīzeļa kravas auto – dīzeļa eksemplārs izmanto 85 litru 16 cilindru turbomotoru, kas attīsta aptuveni 2500 zirgspēkus.

CAT uzsver, ka uzņēmums turpina aktīvi investēt līdzekļus elektrisko transportlīdzekļu attīstībā un plāni paredz, ka arvien vairāk smagās tehnikas piedāvās elektriskā izpildījumā, pamazām atsakoties no iekšdedzes dzinējiem.

Avots:kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766