E-transports

Audi e-tron 55 quattro ir stilīgs flagmanis, kas nodrošina efektivitāti, drošību, kā arī ir aprīkots ar jaunākajām tehnoloģijām, lai sniegtu jaunu braukšanas pieredzi izvēles aprīkojumā to iespējams aprīkot ar Audi e-tron virtuālajiem sānu spoguļiem, kas sniedz taustāmu pievienoto vērtību. Plakanie balsti samazina automobiļa platumu par 15 centimetriem, gaisa pretestību un vēja radīto troksni salīdzinot ar šo modeli, kas ir aprīkots ar tradicionālajiem spoguļiem. Attēls no nelielas kameras tiek pārraidīts uz salonā novietotiem augsta kontrasta OLED displejiem. Izteikta priekšrocība ir krēslā un tumsā, jo aizmugurējie transportlīdzekļi ir saskatāmi īpaši skaidri, neskatoties uz to priekšējo lukturu atspīdumu. Audi e-tron ir pirmais sērijveidā ražotais automobilis ar virtuālajiem sānu spoguļiem.

Šis elektriskais automobilis ir aprīkots ar augstas efektivitātes rekuperācijas jeb bremzēšanas enerģijas atgūšanas sistēmu, kas vairāk nekā 90 procentos palēnināšanās situāciju uzlādē Audi e-tron akumulatorus, izmantojot elektromotorus. Rezultātā ar integrēto elektrohidraulisko bremžu vadības sistēmu, elektriskais apvidus automobilis var izmantot savu pilno reģenerācijas potenciālu.

Audi e-tron 55 quattro ir aprīkots ar 95 kWh akumulatoru, no kura izmantojamas pēc ražotāja datiem ir 86 kWh. Šāda elektromobiļa pašmasa ir 2565 kg. Atkarībā no dažādiem apstākļiem, piemēram apkārtējās vides temperatūras, Audi e-tron 55 quattro no 0 līdz 100 km/h spēj ieskrieties 5,7 līdz 6,6 sekundēs un attīsta 200 km/h lielu maksimālo ātrumu. Šāda Audi maksimālā jauda ir no 265 līdz 300 kW un maksimālais griezes moments ir 561 līdz 664 Nm. Šādas komplektācijas Audi e-tron nobraukuma rezerve ir līdz 436 km un enerģijas patēriņš ir 22,4 – 26,4 kWh/100 km saskaņā ar WLTP braukšanas cikla testiem.

Ar nedaudz zemākiem tehniskajiem parametriem un par zemāku cenu ir iespēja izvēlēties arī Audi e-tron 50 quattro, kas attiecīgi ir aprīkots ar 71 kWh akumulatoru, no kura izmantojamas pēc ražotāja datiem ir 64 kWh. Šāda elektromobiļa pašmasa ir 2425 kg. Audi e-tron 50 quattro no 0 līdz 100 km/h spēj ieskrieties 6,8 sekundēs un attīstīta 190 km/h lielu maksimālo ātrumu. Šāda Audi maksimālā jauda ir 230 kW un maksimālais griezes moments ir 540 Nm. Šādas komplektācijas Audi e-tron nobraukum rezerve ir līdz 336 km saskaņā ar WLTP braukšanas cikla testiem.

Pateicoties īpaši e-tron modelim izstrādātiem Audi conect pakalpojumiem, nav jāsatraucas par tādām lietām kā atlikušo attālumu vai tuvākās uzlādes stacijas atrašanu, jo izmantojot myAudi tiešsaistes portālu vai lietotni, e-tron maršruta plānotājs aprēķina visefektīvāko maršrutu, ieskaitot visas nepieciešamās apstāšanās reizes uzlādei.

Audi e-tron 55 quattro iespējams iegādāties ar 11 kW maiņstrāvas lādētāju, kas nodrošinās akumulatora uzlādi no 0-100 procentiem apmēram 8 stundās un 50 minūtēs, vai 22 kW maiņstrāvas lādētāju, kas nodrošinās uzlādi 4 stundās un 30 minūtēs. Savukārt līdzstrāvās uzlādes jauda ir līdz pat 150 kW, taču 50 kW ātrās uzlādes stacijās elektromobiļa akumulators apmēram 30 min laikā var tikt papildināts ar nepieciešamo enerģijas daudzumu, lai veiktu 100 km.

Akumulatoru bloks ir aprīkots ar inteliģentu temperatūras vadību, kas visās situācijās uztur elektriskā apvidus automobiļa akumulatoru optimālā temperatūrā no 25 līdz 30 grādiem pēc Celsija skalas. Akumulatoru efektivitāte visaugstākā ir pie āra temperatūras 20 grādi pēc celsija skalas, savukārt ļoti zemā vai ļoti augstā temperatūrā Audi e-tron nobraukuma rezerve var samazināties, jo akumulatora dzesēšanai vai sildīšanai ir nepieciešama papildus enerģija. Temperatūras vadība sniedz jūtamas ērtības arī vadītājam, jo tā ir daļa no salona gaisa kondicionēšanas sistēmas.

Audi e-tron centrālais vadītāja palīgsistēmu bloks atkarībā no aprīkojuma, saņem datus no līdz pat pieciem radara sensoriem, sešām kamerām, divpadsmit ultraskaņas sensoriem un lāzera skenera, izveidojot no šiem datiem visaptverošo apkārtējās vides attēlu. Vadītāja palīgsistēmas ļauj vadītājam justies mierīgi un bez stresa. Divi piemēri: adaptīvā braukšanas palīgsistēma palīdz vadītājam paātrināties un bremzēt, uzturēt ātrumu un distanci, un pārvietoties satiksmes sastrēgumos, izmantojot no sensoriem saņemto informāciju. Audi pre sense front prognozē iespējamu sadursmi un pat veic bremzēšanu ar pilnu jaudu ārkārtas situācijā.

Arī Audi e-tron apgaismojuma tehnoloģijās ir priekšrocības. Izvēles aprīkojumā pieejamie matricas LED priekšējie lukturi ne tikai padara elektrisko apvidus automobili vizuāli pārliecinošāku un nosaka jaunus dizaina un tehnoloģiju standartus, bet arī atvieglo braucienu. Pastāvīga tālo gaismu pārslēgšana paliek pagātnē. Vadības bloks ieslēdz un izslēdz atsevišķas gaismas diodes, ņemot vērā pretimbraucošos transportlīdzekļus.

Avots: www.audi.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766