jaunumi

Elektroauto akumulatoru ražošanā ķīniešu kompānijas ir starp līderiem – CATL ir viens no lielākajiem šīs nozares ražotājiem pasaulē, akumulatorus ražo arī citi uzņēmumi. Ķīnieši paziņojuši, ka CATL, BYD un NIO apvienojas, lai kopīgiem spēkiem izstrādātu nākamās paaudzes elektroauto akumulatorus.

Nu jau ilgus gadus runājam un rakstām par cietvielu baterijām (solid-state batteries), kas tiek uzskatīta par nākamo līmeni akumulatoru tehnoloģiju attīstībā, bet līdz komerciālam pielietojumam pagaidām kā netiekam, tā netiekam. Ķīniešu mērķis ir apvienot resursus un zināšanas, lai radītu komerciāli lietojamu produktu, kas būtu globāli konkurētspējīgs.

Dati liecina, ka CATL un BYD divatā kontrolē vairāk nekā pusi no kopējā akumulatoru tirgus un abi uzņēmumi turpina palielināt savus apjomus. Ar šo ražotāju izstrādātajiem akumulatoriem brauc Tesla, BMW, Toyota, Mercedes un citu lielo ražotāju elektriskās mašīnas.

Ķīna šobrīd ir līdere elektroauto tehnoloģiju attīstībā un šāds gājiens vēlreiz pasvītro viņu ambīcijas, noliekot malā savstarpējos konfliktus un apvienojoties lielāka mērķa vārdā. Šeit neiztikt bez valsts atbalsta, projektā esot iesaistītiem cilvēkiem no dažādām ministrijām, kas nodrošinās gan finansiālos, gan cita veida resursus, lai jaunajai apvienībai nekā netrūktu, cenšoties sasniegt savus mērķus.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766