jaunumi

Volvo turpina savu pāreju uz elektroauto, kam būtu jānoslēdzas 2030. gadā, bet līdz ar jaunu modeļu ienākšanu, izveidojies neliels haoss ražotāja modeļu nosaukumu sistēmā – Volvo nedaudz koriģējuši nosaukumus, lai viss atkal būtu sistemātiski un saprotami.

Divi no nu jau vecākajiem Volvo elektriskajiem modeļiem, proti, XC40 Recharge un C40 Recharge tagad tiks pārsaukti par attiecīgi EX40 un EC40. Tātad, Volvo savos elektriskajos modeļos atbrīvojas no “Recharge” apzīmējuma un tagad visi elektriskie modeļi izmanto vienādu sistēmu. Šobrīd mums jau ir EX30, EX40, EX90 un EC40, bet gaidāmi papildinājumi.

Lai izmaiņas nebūtu tik vien simboliskas, Volvo šiem diviem modeļiem dod arī mazliet vairāk jaudas – iegādājoties versijas ar diviem elektromotoriem, atsevišķos reģionos iespējams iegādāties “Performance Software Pack” pakotni, kas dod papildus 34 zirgspēkus un kopējo jaudu paceļ līdz 436 zirgspēkiem. EX40 jau līdz šim nebija lēns, bet tagad tas kļūs vēl ātrāks. Ražotājs arī nedaudz uzfrišinājis dzinējus saviem iekšdedzes krosoveriem XC60 un XC90.

Volvo skaidri un gaiši paziņojis, ka 2030. gadā ražotājs plāno tirgot tikai elektroauto, tiesa, līdz tam vēl tāls ceļš ejams – pērn aptuveni 16% no visiem pārdotajiem Volvo bija elektriski. Absolūtos skaitļos Volvo piegādāja 113 419 elektroauto. Tas ir par 70% vairāk nekā gadu iepriekš, bet tik un tā vēl pietiekami tālu līdz pilnīgai pārejai.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766