jaunumi

Dānijā gadu ilgā eksperimentā tika pārbaudīta iespēja elektromobiļus izmantot kā papildus baterijas pilsētas elektrotīklā un tajā pierādījās, ka elektromobiļu īpašnieki šādi var arī pelnīt. “Nissan Europe” enerģētikas pakalpojumu direktors Francisco Carranza intervijā pastāstīja, ka desmit “Nissan e-NV200” elektromobiļi gada laikā ir nopelnījuši 1300 eiro. Elektroenerģijas tīkli visā pasaulē ir jāattīsta, jo mainās pieprasījums pēc elektroenerģijas un elektromobiļu skaits arvien palielinās. 

windmill 62257 960 720

Elektroenerģijas piedāvājums lielākoties ir konstants, bet elektroenerģijas pieprasījums ir mainīgs un, palielinoties elektromobiļu skaitam, šī problēma kļūs aktuālāka, līdz ar to apmierināt mainīgo pieprasījumu pēc elektroenerģijas kļūs arvien sarežģītāk.

Taču gudri izmantojot elektromobiļus šo problēmu var arī daļēji atrisināt. Atliek uzstādīt divu virzienu elektromobiļu uzlādes punktus, kuri ļautu ne tikai uzlādēt elektromobili, bet arī atdot atpakaļ tīklā kādu daļu elektroenerģijas, kad ir liels pieprasījums un elektromobilis pieslēgts tīklam pie darba vai mājās.  Šādā veidā tiktu daļēji atrisināta problēma ar elektroenerģijas pieprasījuma svārstībām, jo elektromobiļi var kalpot kā elektriskā tīkla enerģijas sabalansēšanas elementi. Katra tīklā atdotā kilovatstunda no elektromobiļa tiek uzskaitīta un tādejādi elektromobiļa īpašnieks saņem bonusus no elektroenerģijas nodošanas tīklā, līdzīga sistēma ir ar mājsaimniecībām, kas vismaz daļu enerģijas saražo uz vietas un enerģijas pārpalikumus spēj nodot atpakaļ tīklā.

        Lai elektromobiļu īpašniekiem nebūtu jāsatraucas, ka kādā brīdī, rodoties nepieciešamībai doties ceļā, baterija būs tukša, ir veikti pētījumi par elektromobilī nepieciešamajām enerģijas rezervēm. Šādā veidā tiek nodrošināta elektromobiļu spēja uzlādēties ar pietiekamu intensitāti, kad uzlādes līmenis baterijām ir mazs, un tajā pašā laikā atdot enerģiju tīklā tad, kad tās tīklā trūkst visvairāk.

Avots: http://electron.lt/danai-irode-naudojami-elektromobiliai-gali-uzdirbti-pinigus/

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766