jaunumi

Ķīniešu elektropreču ražotāja Xiaomi ambīcijas radīt savu pirmo elektroauto ir labi zināmas, bet tagad esam guvuši pirmās taustāmās aprises, kas tad viņiem padomā – publicēti pirmie attēli ar topošo mašīnu.

Ķīnas likumi paredz, ka transportlīdzekļa tirgošanai šajā valstī jāsaņem atļauja no Ķīnas ražošanas un informāciju tehnoloģiju ministrijas. Nereti gadās, ka procesā laikā tīmeklī parādās dažādi foto ar gaidāmo auto vēl krietnu laiku pirms oficiālās prezentācijas. Tā tas bijis jau vairākkārt iepriekš un noticis arī tagad.Kā noprotams no Xiaomi pieteikuma, mašīnas ražošanu uzņemsies BAIC – tas ir Ķīnas valsts kontrolēts autoražotājs, ar kuru panākta vienošanās par Xiaomi SU7 ražošanu. Jā, tāds tad ir plānotais nosaukums. Tāpat varam gūt ieskatu, kāds ir plānotais mašīnas pozicionējums tirgū. Zināms, ka auto garenbāze ir 2,99 metri un tam ir “fastback” virsbūves tipam raksturīga jumta līnija, tāpēc eksperti to sauc par konkurentu tādiem auto kā Tesla Model S. Nav noslēpums, ka ķīniešiem ļoti patīk mašīnu pagarinātās versijas un vienkārši lielas mašīnas.

Tāpat zināms, ka auto būs versija ar vienu elektromotoru aizmugurē, tai attīstot aptuveni 295 zirgspēkus. Dārgākā pilnpiedziņas versija ar diviem elektromotoriem attīstīs iespaidīgus 663 zirgspēkus. Lētākā, vienkāršākā versija saņems vienkāršāku LFP tipa akumulatoru, savukārt dārgākās versijas izmantos sarežģītākus NMC akumulatorus. Iepriekš no Ķīnas noplūda ziņas, ka Xiaomi gatavojas izmantot 800V akumulatoru tehnoloģiju, savukārt ietilpība plānota 100kWh. Informācijas atbilstību realitātei pārbaudīt gan neizdevās, bet šādu akumulatoru ražotājs varētu pielietot dārgākajās versijās.

Atsevišķu versiju attēlos redzams, ka uz auto jumta priekšējās daļas ir tāds kā izcilnis – tur paslēpts LIDAR radars. Xiaomi vēlas piedāvāt modernas autonomās braukšanas palīgsistēmas un tas ir viens no rīkiem, kas to palīdz izdarīt.Xiaomi plāni iepriekš paredzēja, ka auto būtu jābūt pieejamam jau 2024. gada sākumā. Šis ir signāls, kas liecina, ka tas tā tiešām varētu notikt. Pagaidām gan nav nekādu ziņu par plāniem šo mašīnu piedāvāt ārpus Ķīnas, kur tāpat ir milzīgs pieprasījums tieši pēc elektriskajām mašīnām un Xiaomi/BAIC būs darba pilnas rokas.

Avots: kursors.lv

Mūsu kontakti

  • Rīga, S.Eizenšteina iela 6, Rīga, LV-1079
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • +371 67025766